Vážené dámy a pánové,

v říjnu 2020 oslaví společnost CASPER CONSULTING a.s. již 25 let od svého založení.

V průběhu doby se společnost postupně přeměnila z úzce specializované a orientované výhradně na inkaso a správu portfolií pohledávek na skupinu se širším okruhem aktivit.

To následně vedlo ke změnám v organizační struktuře, kdy byla v roce 2015 dokončena fúze inkasních aktivit pod společnost CASPER UNION s.r.o. a v téže době byla i završena nová organizační struktura skupiny pod holdingovou společnost CASPER GROUP a.s. Během roku 2020 vzniká s ohledem k očekávanému nárůstu investic a pro financování aktivit skupiny nová společnost CASPER FINANCING s.r.o.

Během čtvrtstoletí naší existence jsme se dostali k řadě velice zajímavých obchodních případů. Spravovali jsme desítky tisíc pohledávek v objemu přes 45 miliard korun. V rámci prodeje aktiv konsolidační agentury jsme obstáli ve 12 tendrech a exkluzivně jsme spolupracovali 7 let s největší bankou v USA - J.P. Morgan Chase a s bankou BNY Mellon. Od roku 2012 jsme dále spolupracovali se skupinou Raiffeisenbank, bankou Santander a řadou dalších. V rámci akvizic jsme aktivní mimo Českou republiku také na Slovensku a v Maďarsku.

V současné době patří do skupiny CASPER GROUP a.s. celkem 10 společností se zaměřením na správu a inkaso pohledávek, poradenskou činnost, reality, správu a pronájem nemovitostí, finanční leasing, úvěry na dopravní techniku, alternativní zdroje energie a prodej zbraní a optiky.

V roce 2019 byl obrat skupiny 447 milionů korun.

V tomto roce a v letech příštích se budeme dívat na další oportunity a to jak na inkasním trhu, tak budeme vyhledávat i jiné zajímavé investiční příležitosti a akvizice doma i v zahraničí.

Andrej Ivaškovič
statutární ředitel
CASPER CONSULTING a.s.